Wiele najpiękniejszych baśni i legend w polskim folklorze wiąże się z Warszawą. 21 kwietnia klasy 4c i 4b wraz z opiekunami p. Nataszą Jarzynką-Świniarska, p. Iwoną Konowską-Łypian i p. Karoliną Winiarska-Jaroć udały się na wyjątkowe zwiedzanie Starego Miasta szlakiem najpiękniejszych warszawskich opowieści. Pani przewodnika zabrała uczestników wycieczki w magiczną podróż po najbardziej tajemniczych zakątkach Starówki, bawiąc i ucząc.

W trakcie tej niezwykłej eskapady dzieci miały okazję spotkać króla Zygmunta III Wazę, ducha królowej Barbary Radziwiłłówny, straszliwego Bazyliszka i Syrenkę Warszawską. Poznali również legendę o żebraku, fundatorze najwęższej kamieniczki na Starym Mieście oraz legendę o dzwonie spełniającym życzenia. Odwiedzili Archikatedrę św. Jana, gdzie znajduje się opromieniona niezwykłą legendą średniowieczna figura Chrystusa. Wspólnie zwiedziliśmy także Barbakan, mury miejskie i fosę, rozmawiając przy okazji o obronie dawnych miast przed wrogami oraz o roli kata w życiu historycznej Warszawy.

Ta nietypowa lekcja historii, która dostarczyła nie tylko wiedzy, ale i ciekawych przeżyć została zakończona warsztatami w Pijalni Czekolady Wedel. W trakcie zajęć uczniowie poznali proces produkcji czekolady. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła cześć praktyczna warsztatów: dekorowanie pyszną czekoladą i degustacja gorącej czekolady z bitą śmietaną. Na koniec każdy z małych cukierników otrzymał dyplom potwierdzający uczestnictwo w zajęciach.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z naszej wycieczki.

przyg. K.Winiarska-Jaroć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *