Tegoroczny kwietniowy Festiwal Nauki w SP5 przebiegał pod hasłem „Wiedzę zdobywasz w życiu wygrywasz”

Chcieliśmy zwrócić uwagę na wartość wiedzy w życiu poza szkolną ławką. Uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się, że wiedzę można zdobywać dosłownie wszędzie, nawet w domowej kuchni. Uczniowie podczas festiwalu mogli wykonać świeczki z wosku pszczelego, popularne „slimy”, zwierzątka origami, a także przeprowadzali eksperymenty. Całość dopełniło poznanie inspirującego świata podróży, kosmosu, ochrony środowiska, kodowania oraz gier planszowych. Warsztaty przeplatane były matematyką ukrytą w sporcie i zabawami sensorycznymi.

Nie zawiedli również uczniowie klas 4-8 na swoich stanowiskach pokazali, że wiedzę, którą zdobywają z poszczególnych przedmiotów mogą wykorzystać w praktyce. W kawiarence można było skosztować pysznych ciast – jedyny warunek to wykorzystanie języka angielskiego w praktyce. Dużym zainteresowaniem cieszyło się programowanie i  tworzenie modeli do druku 3D. Jedna z najstarszych klas w szkole przygotowała stanowisko, na którym mogliśmy cofnąć się w czasie, dzięki różnych przedmiotom pochodzącym z poprzednich epok. Stworzyliśmy wspólnie obraz, podróżowaliśmy po różnych państwach świata, rozpoznając flagi, stolice i ciekawe miejsca na naszej planecie, sprawdzaliśmy, jak chemia wpływa na codzienne życie, w jaki sposób podłoże wpływa na prędkość poruszania się. Mieliśmy okazję sprawdzić swoją wydolność i nauczyć się w jaki sposób możemy udzielić pierwszej pomocy.

Atrakcji była cała moc i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

przyg. G.Dokurno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *