Warsztaty “Curiosity UK: cream teas, crop circles, and the Doomsday Book oraz “An Englishman in New York: the UK and the USA” w Warszawie

25 listopada 2022r. klasa dwujęzyczna 8a wzięła udział w warsztatach “Curiosity UK: cream teas, crop circles, and the Doomsday Book oraz “An Englishman in New York: the UK and the USA” w Warszawie. Zajęcia na temat ciekawostek związanych z Wielką Brytanią i Nowym Yorkiem prowadził native speaker – pasjonat nauki języków oraz muzyk, Leslie Mazur-Park.

Prowadzący rozpoczął spotkanie od prezentacji zdjęć południowo-zachodniej Anglii – malowniczego regionu, z którego pochodzi. Jak podkreślił Wielka Brytania to nie tylko niezwykłe krajobrazy, ale przede wszystkim wyjątkowy język. Aby zrozumieć jak język angielski zmieniał się przez lata, cofnęliśmy się do roku 1066, czasów Wilhelma I Zdobywcy, poznaliśmy wpływ języka francuskiego i niemieckiego na język angielski, którym posługujemy się dziś oraz zapoznaliśmy się z nieznanymi nam dotąd informacjami o słynnym czasie na herbatę w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

Druga część spotkania poświęcona była różnicom między brytyjską i amerykańską odmianą języka angielskiego. Bez wątpienie język angielski to najbardziej popularny język na świecie. Jest to główny język zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Wielkiej Brytanii. Pytanie, czy rodowici mieszkańcy tych dwóch państw mówią w tym samym języku i potrafią zrozumieć się bez przeszkód. Z niecierpliwością czekamy na więcej warsztatów i spotkań w języku angielskim!

przyg. N.Jarzynka-Świniarska, S.Bekier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *