Logo projektu

Uczniowie klasy 2a realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Gramy Zmysłami”. Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci.
Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma
zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

W październiku uczniowie odbyli „sensoryczny spacer”. Naszym celem było uruchomić wszystkie zmysły, dzięki którym mogliśmy podziwiać pięknie pokolorowany świat, przytulić się do drzew m.in. czerpaliśmy z nich dobrą energię, ale także badaliśmy różne faktury kory. Przy użyciu białej kartki i węgla dzieci stworzyły ciekawe obrazy. Wsłuchując się w ostatnie odgłosy ptaków, uczniowie tworzyli kompozycje z jesiennych liści, a także perfumy o zapachu lasu.

W listopadzie “Sensoryczna Matematyka” towarzyszy nam każdego dnia. Uczniowie klasy 2a uwielbiają doświadczenia, zabawy z liczbami, klocki przestrzenne i zabawy ruchowe.

W grudniu będziemy tworzyć sensoryczne ozdoby świąteczne.

przyg. M. Jurek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *