Uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Markach

I miejsce – Maria Leleń, II miejsce – Adam Sajda, III miejsce – Gabriela Boguszewska to trójka laureatów Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Romantycy wzruszają, bawią, inspirują w kategorii klas 7-8. Organizatorem konkursu, który odbył się 2 grudnia 2022 r., była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach, pod honorowym patronatem Burmistrza Marek. Konkurs uświetniał obchody Roku Romantyzmu. W jury zasiadły panie: Agnieszka Lużyńska, przewodnicząca Rady Miasta, Aleksandra Jankowska, dyrektor MOK oraz Agnieszka Rżewska-Pasek, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki.

Nasi wspaniali laureaci to uczniowie klas ósmych. Marysia z kl. 8b ujmująco recytowała balladę A.Mickiewicza Świtezianka, Adam z kl. 8c brawurowo przedstawił fragmenty Reduty Ordona, a Gabrysia z kl. 8a wspaniale poradziła sobie z trudnym wierszem C.Norwida Marionetki. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk jury, pana Jacka Orycha, burmistrza miasta oraz pani Agnieszki Gawkowskiej, dyrektor SP nr 1.

Gratulujemy serdecznie laureatom – jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy również pani Wiesławie Śliwińskiej, koordynatorce konkursu, za zaproszenie do recytatorskich zmagań.

przyg. E.Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *