W tym roku szkolnym w naszej szkole klasa 6b dołączyła do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa sztuką”, aby wraz z innymi uczestnikami z innych placówek mogła wyruszyć w podróż w głąb sztuki. Głównym celem projektu “Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Formuła projektu jest bardzo przemyślana, konkretna i ciekawa, której celem jest również rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Projekt ten w szczególny sposób rozwija kreatywność i pomysłowość uczniów.

Zadania nie mają narzuconych sztywnych reguł i dają pole do popisu, ale trzeba trzymać się pewnego minimum. Projekt nie został przeładowany ilością zadań, żeby można było skupić się na sztuce i przeprowadzić zajęcia, które pozostawią w uczniach ślad. Są zadania, które dają pełną dowolność jak np. koło życia, które możemy zobaczyć na zdjęciach. Ale i takie, które odnoszą się do konkretnych artystów czy działań, więc warto przytoczyć kim był Henri Matisse, pokazać jego dzieła czy też pokazać dzieła Wojciecha Fangora tworząc eksperyment.

przyg. K.Skudzka