W październiku powstało w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu, wielu uczniów znalazło w sobie żyłkę społecznika i zgłosiło się do działania w ramach SKW, o planach, podjętych już działaniach napiszemy innym razem. Teraz kilka zdań o Akcji „PAMIĘTAMY” 

Koniec października i początek listopada to czas, kiedy porządkujemy mogiły, zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. W ten czas wpisała się akcja „PAMIĘTAMY”, chcieliśmy o niej opowiedzieć”.  

Członkowie SKW wraz z opiekunami Koła 29 października i 2 listopada porządkowali pomnik upamiętniający walki żołnierzy Armii Krajowej II Rejonu “Celków-Marki”, tablicę poświęconą pamięci Zofii Kukier, zapalili znicze na opuszczonych mogiłach na pobliskim cmentarzu, znicze przynieśli uczniowie w odpowiedzi na prośbę SKW – wszystkim bardzo dziękujemy. 

Po co to robimy?  

W ten sposób okazujemy szacunek, pamięć ludziom, którzy odeszli przed nami, uczymy się historii, bo przecież jak mówił patron szkoły Kardynał Stefan Wyszyński: “Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez przyszłości.”  

                                                                                                        Opiekunowie SKW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *