Lektury obowiązkowe – rzecz ważna! To na nich opiera się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Dlatego bardzo cieszy udany projekt w wykonaniu uczniów klas 7a i 7b pt.: „Lektura w pudełku” związany z omawianymi dramatami – „Balladyną” J. Słowackiego i „Zemstą” A. Fredry.

Uczniowie w niezwykle kreatywny sposób stworzyli ciekawe i oryginalne prace. Wśród „pudełek” „Zemsty” nie zabrakło oczywiście muru i krokodyla, ale powodzeniem cieszyła się też kolekcja motyli Papkina oraz szable bohaterów: Artemiza i pani Barska. Prace pokazujące losy Balladyny ozdabiały maliny, pioruny, noże i zatruty chleb. Wykonanie „pudełek” było bardzo pomysłowe i z pewnością pracochłonne. Po zaprezentowaniu projektów w klasie, prace zostały wyeksponowane w holu szkoły – gotowa powtórka do egzaminów dla starszych kolegów. Brawo dla twórców!

przyg. E.Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *