Dnia 21 kwietnia naszą szkołę odwiedzili kandydaci do klasy VII dwujęzycznej wraz z rodzicami. Dzień Otwarty rozpoczął się spotkaniem z Panią Dyrektor Elżbietą Piszcz, a następnie przeprowadzone zostały krótkie lekcje z wybranych przedmiotów prowadzonych w naszej szkole dwujęzycznie.

Uczniowie klas VI mieli okazję odwiedzić salę fizyczną, gdzie zajęcia z fizyki i matematyki w języku angielskim poprowadzili uczniowie z klasy VII pod okiem pana Emila Jasińskiego. W programie znalazła się też lekcja geografii w języku angielskim, którą poprowadziła pani Magda Leszczyńska, angażując nie tylko przyszłych uczniów klasy dwujęzycznej, ale również rodziców do wspólnej nauki o warstwach ziemi. Na koniec odwiedziliśmy salę językową, gdzie uczniowie zmierzyli się z łamańcami językowymi oraz wzięli udział w zabawie Q and A – nauczyciele języka angielskiego zadawali pytania kulturowe, a uczniowie szukali odpowiedzi, które znajdowały się w różnych częściach sali.

Więcej informacji na temat szkoły i klasy dwujęzycznej można było uzyskać na przygotowanym przez uczennice klasy VII stoisku pod hasłem Q & A – Ask our students!

Do zobaczenia na teście predyspozycji językowych 8 czerwca!

przyg. N.Jarzynka-Świniarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *