W innowacja Efektownie z apteki i ze sklepu udział wzięli chętni uczniowie z klasy 6a oraz 7c. Cel innowacji to pokazanie, że chemia jest wokół nas poprzez eksperymentowanie z substancjami dostępnymi w naszej kuchni, w aptece czy w sklepie. Uczestnicy poznali zasady bezpiecznego przeprowadzania doświadczeń, samodzielnie przeprowadzili szereg eksperymentów. Uczniowie dowiedzieli się, jak zrobić z pewnej soli atrament sympatyczny i co ma wspólnego kapusta z tęczą. Szukali odpowiedzi na pytanie, czy gotowanie w aluminiowych garnkach może być szkodliwe dla zdrowia oraz czy łatwo jest wykryć skrobię. Nauczyli się przeprowadzać niezwykle ciekawe i barwne reakcje redoks znane jako chemiczny kameleon i chemiczne światła drogowe. Na zakończenie uczniowie wspólnie pod opieką starszych kolegów z klasy 8a wykonają pokaz chemiczny dla dzieci z klasy pierwszej. Chemia jest fajna!

przyg. A. Polkowska-Nowakowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *