Po pełnej słońca majówce przyszedł czas na wspomnienia.

Przed majówką uczniowie klasy 3d mieli ręce pełne artystycznej roboty…

Całe dwa tygodnie szlifowali swoje aktorskie i pedagogiczne umiejętności by przygotować pełne wrażeń przedstawienie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z przedszkola oraz klasy pierwszej.

Projekt pt. „Czy w teatrze znajdę sztukę?” rozpoczął się  lekcją otwartą, na której uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami opisującymi życie artystyczne teatru. Wykorzystując metodę kręgu, mieli też okazję podyskutować w parach czym jest etykieta w teatrze. Trzeba przyznać, że doskonale poruszają się w tematyce kultury osobistej i teatralnym savoir vivre.

Kolejnym etapem projektu była wspólna praca w zespołach nad tworzeniem scenografii. W trzyosobowych grupach stworzone zostały łąki pełne kwiatów.

Przedstawienie „Wiosenne przebudzenie” w obsadzie uczniów klasy 3d i interaktywne atrakcje przygotowane przez animatorów (6 osobowy skład klasy 3d) bardzo spodobało się widowni. Czego dowodem były huczne brawa.

Po finale nadszedł czas na… wysprzątanie sali z serpentyn, konfetti i podsumowanie projektu.

Z opowieści uczniów klasy 3d wynika, że dzięki tej teatralnej przygodzie:

• nauczyli się lepiej współpracować w zespole i ponosić odpowiedzialność za siebie i innych;
  • doświadczyli trudu, jaki trzeba wnieść w tworzenie kreatywnego dzieła, jakim jest sztuka teatralna;
  • przezwyciężyli stres i tremę związaną z występowaniem przed publicznością;
  • odczuli, że po tak długim okresie przygotowań sam występ był „jak mrugnięcie okiem”;
  • byli zaskoczeni jak długo trwało sprzątanie sali po występach.

To była ciekawa lekcja bez konieczności siedzenia w ławkach 🙂

przyg. M. Wiśniewska