25 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej Szkole XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej “Witaj, majowa jutrzenko”.

Wydarzenie objął patronatem i ufundował nagrody książkowe dla laureatów, Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych.

W konkursie wzięło udział 28 uczennic i uczniów reprezentujących mareckie szkoły podstawowe. Jury w składzie: Przewodnicząca Rady Miasta Marki Agnieszka Lużyńska, Wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Anna Chojecka oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki Agnieszka Rżewska przyznało nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

Kategoria I – uczniowie klas I-III

1 miejsce – Julian Minkowski, SP 4 – Lena Nurzyńska, SP 5

2 miejsce – Aleks Szczepiński, SP 4

3 miejsce – Klara Kopcińska, SP 3

Zofia Jaczewska, SP 4

Helena Hajger, SP 3

Kategoria II – uczniowie klas IV-VI

1 miejsce – Jan Minkowski, SP 4

2 miejsce – Lena Ryłko, SP 4

3 miejsce – Maria Przekop, SP 1

Magdalena Zawadzka, SP 3

Hanna Cywińska, SP 5

Maria Wielądek, SP 4

Aleksander Zięba, SP 3

Kategoria III – uczniowie klas VII-VIII

1 miejsce – Wiktor Nowak, SP 1

2 miejsce – Gabriela Sajda, SP 5

3 miejsce – Oliwier Stachura, SP 5

Irena Klochenko, SP 3

Łucja Kornacka, SP 4

W czasie konkursu pod kierunkiem Agnieszki Bartosiak odbyły się warsztaty wyplatania biało-czerwonych bransoletek w technice Kumihimo. Włóczkę do przeprowadzenia warsztatów zakupiła Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 2, a staraniem organizatora konkursu uczestnicy częstowali się domowym ciastem drożdżowym, słodyczami i napojami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom za stworzenie sympatycznej, kameralnej atmosfery.

przyg. E. Jałosińska, A. Bartosiak