Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. W roku 2022 CodeWeek przypadł na okres od 8 – 23 października.

Nasza szkoła właśnie zakończyła swój udział w tym wydarzeniu. W dniach 17 – 21 października na zajęciach edukacji informatycznej i informatyki uczniowie klas 1 – 6 uczyli się programowania i obsługi robotów Photon przy użyciu aplikacji Photon Coding. W zależności od wieku używany był konkretny interfejs programu, tak żeby uczniowie mogli zapoznać się z umiejętnościami jakie posiada robot.

Photon to zabawka, która rozwija swoje możliwości razem z dzieckiem. Robot jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz uczy dzieci podstaw programowania.

Na zajęciach uczniowie budowali kompetencje potrzebne do pracy zespołowej i programowania świetnie się przy tym bawiąc.

przyg. I.Konowska-Łypian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *