W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole chętni uczniowie klasy VIc uczestniczą w innowacji kulturowej z języka angielskiego pod nazwą “A trip around London”. Tematem przewodnim zajęć jest Londyn – ciekawostki na temat miasta, charakterystyczne miejsca i zabytki, zwyczaje oraz mieszkańcy miasta.

Podczas zajęć uczniowie korzystają z autentycznych materiałów oraz gier i zabaw językowych. Na zajęciach wykorzystaliśmy już grę integracyjno-ruchową w formie Q and A na temat Londynu. Korzystaliśmy również z kart obrazkowych i oryginalnych grafik ze słownictwem związanym z Wielką Brytanią, Anglią i Londynem – karty posłużyły nam do prezentacji i poznania miejsc oraz do gry w memory. Nie zabrakło też lekcji na temat londyńskiej waluty czy przeglądu angielskiej prasy – chociaż najbardziej przypadło nam do gustu czytanie horoskopów w języku angielskim. 😊

Zajęcia są doskonałą okazją, aby poznać fakty na temat Londynu i doskonalić umiejętności językowe. Uczniowie pracują w małej grupie, co dodatkowo pozwala im rozwijać swobodnie umiejętność mówienia w języku angielskim oraz poznawać nowe słownictwo z zakresu kultury, sztuki czy miasta. Na zajęciach dbamy też o przyjazną atmosferę, pielęgnujemy pracę zespołową i rozwijamy nasze umiejętności społeczne.

Przyg. Natasza Jarzynka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *