Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. W roku 2023 CodeWeek przypada na okres od 7 – 22 października.

Nasza szkoła bierze udział w tym wydarzeniu. W dniach 16 – 23 października na zajęciach edukacji informatycznej i informatyki uczniowie wybranych klas 2 – 5 przy użyciu aplikacji Photon Coding zainstalowanej na tabletach programowali roboty Photon i rozwiązywali zadania lub wykorzystując innowacyjną grę Scottie Go! oraz tablet również rozwiązywali łamigłówki prowadzące do odkrywania algorytmów.

Photon to zabawka, która rozwija swoje możliwości razem z dzieckiem. Robot jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz uczy dzieci podstaw programowania.

Scottie Go! to gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania, zawiera 91 zadań podzielonych na 10 modułów.

Na zajęciach uczniowie będą budowali kompetencje potrzebne do pracy zespołowej i programowania świetnie się przy tym bawiąc.

przyg. I.Konowska-Łypian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *