W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 3b biorą udział w innowacji “Zakodowana podróż”.

Innowacja wprowadza edukację w modelu STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics). Idea STEAM to spójne połączenie wiedzy z różnych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki.

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Kompetencje te rozwijane będą w połączeniu z poszerzaniem wiadomości na temat kontynentów. Odbywając podróż po każdym kolejnym kontynencie, dzieci odkryją ciekawostki związane z danymi miejscami, zapoznają się z ich historią, kulturą, poszukają też w każdym z tych miejsc elementów kodowania i programowania.

Zadania w ramach innowacji realizowane będą z wykorzystaniem sprzętów pozyskanych w ramach programu Laboratoria przyszłości – roboty Photon, długopisy 3d, zestawy klocków konstrukcyjnych Lego.

przyg. M. Brym