Czy pamiętasz ostatni dzień w naszej szkole? Kiedy to było?

Tak, to znaczy nie w szczegółach, bo to było strasznie dawno temu, bo aż 4 lata, w 2019 roku. Trochę czasu minęło, trochę się też rzeczy zadziało, więc nie w szczegółach na pewno, ale pamiętam, że „piątkę” skończyłem – z wyróżnieniem nawet.

Czy jest coś, co wspominasz z rozrzewnieniem, kiedy pomyślisz o czasach szkoły podstawowej? Może jakieś wydarzenie utkwiło w Twojej pamięci.

(…) wielokrotnie wspominałem np. nasze wieczory filmowe, które organizowała p. Natasza Jarzynka.
(…) I dodatkowo mieliśmy dwie super wycieczki – w VII i w VIII klasie – do Londynu i do Edynburga. Tam się działo bardzo dużo świetnych rzeczy, więc to też pamiętam. Niektóre wspomnienia są tam gdzieś głęboko w moim serduszku zakopane.

Co skłoniło Cię do zdawania egzaminu do klasy dwujęzycznej w naszej szkole?

Kiedy ja chodziłem do podstawówki, to mieliśmy tylko jedną klasę dwujęzyczną w całych Markach, więc to był taki naturalny kierunek dla mnie (…) Chciałem, żeby było trochę trudniej i to była jedyna droga, jaką mogłem pójść. Także, dlatego „piątka”, dlatego klasa dwujęzyczna. I to był bardzo dobry wybór, bo mieliśmy super klasę, nauczyłem się, z angielskiego też się podszkoliłem. Nie żałuję.

Jaki był Twój ulubiony przedmiot szkolny? Czy nadal interesujesz się tą samą dziedziną?

Na pewno fizyka u pana Emila. Tam robiliśmy dużo fajnych doświadczeń i w ogóle też on nas uczył po angielsku i to było całkiem spoko. Matematykę też dobrze wspominam. (….) Można powiedzieć, że to mi zostało. Poszedłem na mat-fiz, więc miałem rozszerzoną matematykę i fizykę. (…)

Jak potoczyła się Twoja kariera po skończeniu naszej podstawówki? Czy kontynuowałeś naukę w klasie dwujęzycznej?

Tak, wybrałem klasę dwujęzyczną też w liceum. Poszedłem do liceum im. Stefana Batorego, tam też była klasa dwujęzyczna. Jak już mówiłem wcześniej, skończyłem dwujęzyczny mat-fiz. Kontynuowałem, jak najbardziej, naukę języka. Też tam byliśmy „katowani” angielskim pięć razy w tygodniu. (…) No i oczywiście, gdyby tak prześledzić po sznureczku, to częściowo jest to zasługa właśnie SP5.

(………)

Jesteś laureatem wielu konkursów, opowiedz nam o tym.

Moim największym osiągnięciem ze szkoły średniej zdecydowanie jest zostanie finalistą olimpiady filozoficznej w klasie ścisłej – to jest całkiem zabawne akurat. Poza tym zająłem drugie miejsce w konkursie ogólnowarszawskim Warsaw Science Slam. (…) Innym konkursem, w którym zająłem jakieś miejsce jest ogólnopolski Konkurs Modelowania Matematycznego. (…)

Jakie plany na przyszłość? Studia już wybrane?

Tak, studia już wybrane. Za chwilę będę musiał się już zdecydować ostatecznie, bo 5 lipca kończą się te wszystkie terminy rekrutacyjne. Ale wybrałem – będę chciał studiować informatykę albo kognitywistykę, na którą już mam wstęp dzięki olimpiadzie. Ogólnie takim moim marzeniem największym na świecie, to byłoby dostać się na MISMaP na Uniwersytet Warszawski. (…)

Wiem, że chętnie występujesz na deskach teatru, niedawno mogliśmy podziwiać Twoje zdolności aktorskie w spektaklu „Balladyna” wystawianym w MCER? Czy kontynuujesz karierę?

Zgadza się, grałem w „Balladynie”, która była wystawiana w MCERze i dalej działam w teatrze, w projekcie dla amatorów, w teatrze Rampa na Targówku. Jestem aktorem musicalowym i już tam trzeci rok będę występować. Również w tym roku wystawiamy spektakl, całkiem niedługo, bo w czerwcu. Poza tym, też miałem w tym roku pierwsze swoje zlecenie płatne – występowałem w spektaklu „Fair Play” w teatrze Wam, jako aktor, tancerz i wokalista, bo to był spektakl musicalowy.

Co chciałbyś powiedzieć tym młodym ludziom, którzy właśnie kończą SP i poszukują swojej drogi życiowej?

To jest bardzo poważne pytanie, ale wydaje mi się, że mogę tutaj parę rzeczy dorzucić od siebie. Po pierwsze – jeśli boicie się szkoły średniej, nie bójcie się szkoły średniej, szkoła średnia będzie super. Będziecie mieli okazję robić masę fantastycznych rzeczy, poznacie troszeczkę nowych osób i będzie się w was bardzo dużo zmieniać, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, także będzie to na pewno ciekawy dla was okres. (…)

Dziękujemy za wywiad i życzymy powodzenia i samych sukcesów!

Wywiad przygotowała i przeprowadziła Magdalena Leszczyńska

nauczycielka języka angielskiego