W środę 23 marca grupa uczniów z naszej szkoły, odwiedziła wystawę Figur Stalowych.

To jedyna taka atrakcja turystyczna na świecie, gdzie można spotkać rzeźby inspirowane postaciami z bajek, filmów science fiction, polityków, gwiazdami świata muzyki, zwierzętami, a także rzeźbami inspirowanymi najdroższymi hitami motoryzacji. Autoroboty, Steel Man czy Łowca wykonane zostały z elementów pochodzących z recyklingu złomu stalowego. Zmieniamy je w imponujące, niesamowite dzieła sztuki, które są podziwiane na całym świecie tak jak figury woskowe w muzeum Madame Tussaud.

Pan, który wprowadził nas na wystawę opowiadał, że początek był niewinny: zaczęliśmy od stolika ze szklanym blatem, wykonanego na bazie silnika V8. Dziś nasza kolekcja liczy 600 figur, które można podziwiać w Polsce i w Europie. A to dopiero początek! Każda figura wymaga od 1 do 8 miesięcy pracy, z czego najdłużej powstają rzeźby samochodów – przy ich wykonaniu 4 rzemieślników pracuje łącznie nawet 7 000 roboczogodzin.

Jednocześnie wszystkie figury są wyłącznie dziełem rąk: nie korzystamy z odlewów czy pomocy maszyn ciężkich. Choć brzmi to niewiarygodnie, nasze podstawowe narzędzia to po prostu spawarka, palnik, młotek i przycinarka. Dzięki temu każda z naszych prac jest dosłownie niepowtarzalna.

przyg. K.Skłudzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *