W dniu 12.06.2023 r. klasy dwujęzyczne 7c i 8a wyruszyły na wycieczkę – warsztaty językowe do Londynu. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta od dzielnicy West End, przeszliśmy do Piccadily Circus, Leister Square oraz Covent Garden. A na koniec zjedliśmy smakowitą kolację w China Town.

Dzień drugi zaczęliśmy od spaceru po Westminsterze, widzieliśmy katedrę Westminster Abbey, Houses of Parliament, The Mall, Buckingham Palace, Big Ben. Odpoczęliśmy chwilę w St. James’s Park. Byliśmy jeszcze na spacerze po dzielnicy rządowej Whitehall i Downing Street. Zwiedziliśmy także British Museum. A największą atrakcją okazało się London Eye.

Trzeciego dnia naszej wycieczki wyruszyliśmy na spacer nad Tamizą – przeszliśmy przez Tower Bridge, a następnie dotarliśmy do Tower of London. Zwiedziliśmy tam wybrane wystawy i miejsca, na przykład The Crown Jewels. Nie mogło zabraknąć również przejażdżki londyńskim autobusem, którym dojechaliśmy wprost pod samą katedrę Saint Paul’s Cathedral. Z tego miejsca, czerwoną linią metra, udaliśmy się na jedną z najbardziej atrakcyjnych ulic dla miłośników mody, kosmetyków i zakupów. To właśnie z Oxford Street przywieźliśmy pamiątki do Polski😊

Kolejny dzień przygody w Londynie rozpoczęliśmy spacerem, podczas którego podziwialiśmy panoramę London Bridge oraz słuchaliśmy ciekawostek o moście i dzielnicy Southwark. Spędziliśmy też krótką chwilę na Borough Market oraz zobaczyliśmy najstarszy pub w Londynie The Anchor. Doczekaliśmy się też wizyty w muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Popołudnie spędziliśmy w Green Park i obserwatorium Greenwich.

Ostatniego dnia nie zwalnialiśmy tempa. Po wczesnym śniadaniu, pojechaliśmy do National Museum, a następnie spędziliśmy czas w Science Museum. Na koniec wycieczki udaliśmy się do największego w Londynie muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Polski.

Był to pewnością niezapomniany czas dla nas, wszystkich pełen wrażeń i emocji. Tym bardziej, że Londyn przez cały ten czas rozpieszczał nas słoneczną i gorącą pogodą😊

przyg. S. Bekier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *