15 marca uczniowie klas ósmych wybrali się do Warszawy, do hali EXPO XXI z wizytą na Czterdziesty Międzynarodowy Salon Edukacyjny organizowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z władzami edukacyjnymi m.st. Warszawy. Ideą Salonu jest dostarczenie młodym ludziom sprawdzonej i pełnej wiedzy o możliwościach dalszego kształcenia w szkołach ponadpodstawowych i wyższych uczelniach. W naszych czasach jest to wiedza na wagę życiowego sukcesu. To znakomita okazja do zadawania pytań o różne aspekty kształcenia w danej szkole, klasie, kierunku czy profilu. Salon daje możliwość uzyskania bezpośrednio informacji, których nie znajdziemy na stronach internetowych szkół.

Przed uczniami klas ósmych trudny wybór szkoły ponadpodstawowej, ważne, aby przed podjęciem decyzji zgromadzili jak najwięcej informacji na temat szkół, kierunków, zawodów, temu między innymi miał służyć udział w Salonie Edukacyjnym.

Podczas wizyty na targach uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną wystawiających się szkół średnich, rozmawiali, oglądali, zbierali opinie o liceach, technikach i szkołach branżowych z terenu Warszawy. Życzymy dobrych wyborów!

Grażyna Dokurno
Szkolny doradca zawodowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *