Klasa 3d miała okazję brać udział w warsztatach pt. „Czym jest dźwięk?” przeprowadzonych przez panią dr Agnieszkę Paulę Pietrzak, która jest pracownikiem naukowym Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 

Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak wygląda prawdziwa sala do nagrań dźwiękowych, ale mogli w niej też doświadczyć tego, jak wygląda proces nagrywania piosenki.  Finałem tego zadania jest powstanie niezwykle ciekawej interpretacji piosenki „W układzie słonecznym” Nutkosfery. Oczywiście piosenkarkami i piosenkarzami byli uczniowie klasy 3d, a nagranie zostało zrealizowane przez naszą wspaniałą przewodniczkę po świecie dźwięków, panią Agnieszkę 🙂 

Wizyta na uczelni była fantastycznym doświadczeniem również z tego powodu, że uczniowie mieli okazję, pierwszy raz, bez żadnych konsekwencji… krzyczeć na cały głos! A wszystko dzięki temu, że zostali zamknięci w specjalnie komorze bezechowej. 

Atrakcją, która zakończyła wizytę na uczelni, było zwiedzanie głównego gmachu Politechniki Warszawskiej, którego architektura niezmiennie zachwyca.

Ta wycieczka zostanie w naszej pamięci! Dziękujemy!

przyg. M.Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *