LET’S GET TO KNOW WALES

Pod koniec lutego nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. Let’s get to know Wales mającym na celu rozbudzenie ciekawości i zainteresowania kulturą, historią, symbolami oraz ciekawostkami o Walii.

W ramach projektu została wykonana gazetka tematyczna o Walii oraz przeprowadzone lekcje kulturowe w czasie zajęć języka angielskiego, podczas których uczniowie klas 4-8 dowiedzieli się m.in., że:

• pierwszego marca przypada Dzień Świętego Dawida (Saint David’s Day), patrona Walii;
  • w Walii żyje 4 razy więcej owiec niż ludzi;
  • Walia ma najwięcej zamków w jednym kraju niż w jakimkolwiek innym na świecie;
  • K, Q, V i Z to litery, których nie ma w języku walijskim;
  • z Walii pochodzi wielu odnoszących sukcesy i sławnych ludzi, m.in. Tom Jones, Shirley Bassey, Christian Bale, Gareth Bale, Roald Dahl, Catherine Zeta Jones, Ryan Giggs i wielu innych;
  • najdłuższa nazwa miejscowości w Walii to: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.

przyg. S.Bekier