W ramach Szkolnego Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbyły się lekcje nawiązujące do obchodów Europejskiego Dnia Języków (European Day of Languages).

Dodatkowo nauczyciele języków obcych w dniu 28 września 2021 r. zorganizowali LANGUAGE CHALLENGE dla klas 4-8 – konkurs z pytaniami kulturowymi dla chętnych uczniów w czasie 2 długich przerw oraz dodatkowo po lekcjach. Pytania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, w ramach nagrody były drobne upominki oraz vouchery do wykorzystania na lekcji języka obcego (np. przełożenie kartkówki😊). Pytania podzielone były na trzy poziomy:

  • POZIOM 1 – easy – pytania dot. Wlk. Brytanii;
  • POZIOM 2 – medium – USA oraz Kanada;
  • POZIOM 3 – hard – Hiszpania, Australia, Nowa Zelandia, Kanada.

Natomiast w najmłodszych klasach 1-3 SP dzieci dowiedziały się m.in. jak powiedzieć cześć w kilku językach europejskich oraz brały udział mini-quizach kulturowo-językowych na swoich zajęciach językowych. Mnóstwo nauki przez zabawę😊

Zespół językowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *