W roku szkolnym 2021/2022 wprowadzona została innowacja z języka angielskiego pod nazwą City Explorers dla uczniów klas piątych. Podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego uczniowie wcielają się w rolę odkrywców miasta poszukujących języka angielskiego w mieście i okolicy. Spacery po mieście, kupowanie biletu, wizyta w kawiarni, sklepie czy parku może okazać się doskonałą okazją do wykorzystania języka w praktyce oraz przełamania barier w mówieniu oraz nawiązywaniu kontaktów z wykorzystaniem języka obcego. Podczas zajęć nie zabraknie praktycznych dialogów, scenek sytuacyjnych oraz doskonalenia wypowiedzi pisemnych takich jak redagowanie pocztówki czy opisu miasta.

Innowacja zakłada połączenie treści językowych z elementami edukacji regionalnej, dlatego też kluczowe będzie dla nas zarówno poznawanie naszego miasta jak i wykorzystanie języka angielskiego w codziennych sytuacjach związanych z życiem w mieście. Celem zajęć jest również popularyzacja nauki języka oraz zachęcanie uczniów do pracy zespołowej. Podczas realizacji godzin dodatkowych uczniowie będą mieli możliwość wzbogacić słownictwo oraz funkcje językowe w zakresie:

  • opisywania miejsc i atrakcji turystycznych,
  • reagowania językowego w dialogach w sytuacjach z życia codziennego: pytanie o drogę, kupowanie biletów, dialogi w sklepie, na lotnisku itp.
  • udzielania i przekazywania informacji

przyg. N.Jarzynka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *