Międzynarodowy Dzień Kropki to niezwykły dzień. To święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości.

Klasa VIb w tym roku szkolnym pod opieka pani Katarzyny Skłudzkiej realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Zabawa ze sztuką”, w którym jednym z zadań jest “Festiwal twórczości”. Tego dnia na zajęciach z plastyki uczniowie wykonywali różnorodne prace plastyczne z motywem kropki inspirując się dziełami Yoyoi Kusama znanej artystki. Uczniowie opowiadali, jaki ich zdaniem mają talent, co lubią robić, w czym czują się pewnie. Klasa wykonała rysunek
pt.: “Kreatywna kropka” oraz tworzyli mandale, która jest motywem artystycznym.

Podczas zajęć z panią Dominiką Makówką-Pleta, klasa Va tworzyła prace plastyczne pt. „Od kropki do fantastycznego stwora”. Tego dnia klasa swoją twórczość plastyczną pokazała również w plenerze, na terenie szkoły na kostce malowała kolorową kredą kropki, które łączyli w różne kształty (drzewo, patelnia).

Natomiast na zajęciach z języka polskiego klasa VIb łączyła Dzień Kropki z gramatyką, a dokładnie z fonetyką, czyli nauką o głoskach. Przyglądaliśmy się i jako głosce z kropką. W grupach wykonane były plakaty o rolach głoski i w wyrazach. Role są trzy, więc czteroosobowe zespoły robiły plakaty ilustrujące każdą z ról.

Pod opieką pani Ewy Wójcik, klasa VIIIb podczas godziny wychowawczej wykonywała – językowe ćwiczenia kreatywności np. znajdź wspólne słowo dla ciągu wyrazów, zaproponuj nowe odczytania dla znanych skrótowców np. PCK, USA.

Klasa Vb, IVa – zajęcia etyki. Moje talenty. To umiem! Dzieci wpisywały swoje umiejętności w gwiazdę talentów oraz tworzyły prace plastyczne wykorzystujące odbicia palców.

W naszej szkole najmłodsi – uczniowie klasy Id z wychowawczynią panią Aldoną Rzeczkowską od samego rana cieszyli się tym dniem! Podczas zajęć odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć – prace plastyczne wykonane przez uczniów.

Tego dnia zdecydowanie nie zabrakło na zajęciach kropek…

przyg. K.Skłudzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *