W czwartek 23 września 2021 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Burmistrza Miasta Marki Pan Dariusz Pietrucha, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Karpińska, dyrektor szkoły Pani Elżbieta Piszcz, Pani wicedyrektor Monika Brym, wychowawcy klas oraz zgromadzeni rodzice.

Uczniów klas pierwszych powitały starsze koleżanki, a następnie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Młodzi kandydaci na uczniów pod czujnym okiem starszych Koleżanek i Kolegów z klasy 4 musieli wykazać się umiejętnością śpiewania, liczenia, recytacji i tańca.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przysięgi na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści ślubowali uroczyście być dobrymi kolegami, uczniami, dbać o dobre imię szkoły i kochać Ojczyznę. Ważnym przeżyciem dla każdego Pierwszaka był moment pasowania, kiedy to Pani Dyrektor, przy użyciu wielkiego ołówka, mianowała każdego z nich na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach. Występy gorąco oklaskiwali wzruszeni Rodzice, zaproszeni goście i dumni wychowawcy oraz opiekunowie klas.

Pani Dyrektor życzyła dzieciom wielu sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki. Kilka ciepłych słów skierował również do uczniów i nauczycieli Zastępca Burmistrza Miasta Marki oraz Przewodnicząca Rady Rodziców. To był wyjątkowy dzień w naszej szkole. Grono uczniów powiększyło się o nowe, pełne chęci do nauki, mądre i odważne dzieci.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie biretów i pamiątkowych dyplomów, które otrzymały dzieci oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Trzymamy kciuki za Pierwszoklasistów i życzymy im samych sukcesów i pięknych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

przyg. M. Urlich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *