Jak co roku, NASK organizuje szereg wydarzeń związanych z Tygodniem Kodowania (CodeWeek), w związku z czym serdecznie zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie. W tym roku przypada on na okres 9 – 24 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw!

W tym roku, nasza szkoła również bierze udział w tym wydarzeniu.

Kalendarium bezpłatnych wydarzeń przygotowanych przez biuro CodeWeek i partnerów znajdziecie na stronie koduj.gov.pl. Serdecznie zapraszamy na warsztaty z programowania online. W trakcie CodeWeek2021 będziemy budować proste gry zręcznościowe, poznawać języki programowania Scratch i Python, budować strony internetowe i poznawać nowe narzędzia informatyczne.