Społeczność naszej szkoły obchodziła 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”, w której to o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Polski. Tego dnia w klasach 1-3 wychowawcy prowadzili zajęcia przekazując uczniom wiedzę o historii naszego kraju, symbolach oraz najważniejszych postaciach. W świetlicy szkolnej odbyła się akademia, która miała na celu, przybliżyć uczniom ciężkie czasy, a także wzbudzić wszystkich do refleksji. Recytowane wiersze oraz odśpiewane pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W świetlicy uczniowie wykonali także piękne kotyliony, które przyozdabiały w tym dniu stroje galowe. Na długich przerwach Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przeprowadził Quiz dla klas 4-8 sprawdzający wiedzę o Dniu Niepodległości.

przyg. A.Cyran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *