W środę 9 listopada klasy piąte odwiedziły Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, gdzie uczestniczyły w spektaklu muzycznym pt. “Chłopcy z placu broni”. Dzięki aktorom z Teatru Muzycznego Syrenka uczniowie przenieśli się na ulice dawnego Budapesztu śledząc losy tytułowych Chłopców oraz ich przeciwników – Czerwonych Koszul.

Obie grupy toczą ze sobą walkę o przestrzeń do zabawy w mieście. Jednak nie jest to tylko opowieść o zwykłym sporze o plac, a historia o sile przyjaźni, pokonywaniu własnych słabości, honorze i małej ojczyźnie. Ciekawa historia dopełniona była muzyką i wyjątkowymi głosami aktorów.

Uczniowie klas piątych wrócili zadowoleni do szkoły – było to ciekawe uzupełnienie lektury “Chłopcy z placu broni”, którą przeczytali uczniowie klasy Va oraz doskonały wstęp do omawiania i dyskusji na temat powieści Ferenca Molnára przez pozostałe klasy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia i spektakle w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym.

przyg. N.Jarzynka-Świniarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *