W roku szkolnym 2022/2023 nasza kadra oraz pracownicy administracji szkoły biorą udział w projekcie Otwarci na rozwój w ramach programu Erasmus+.

Nasz projekt zakłada współpracę z organizacjami i szkołami zagranicznymi, wśród których znajdują się Malta University Language School, z siedzibą na Malcie, Tribeka Training Lab. S.L.U., z siedzibą w Hiszpanii oraz AENIE, z siedzibą w Portugalii.

Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zakwalifikowani do udziału w projekcie, skorzystają z bogatej oferty kursów zagranicznych organizowanych przez wymienione powyżej organizacje.

12 uczestników weźmie udział w kursach języka angielskiego na Malcie, dostosowanych do poziomu słuchaczy oraz prowadzonych przez doświadczonych lektorów Cambridge (przygotowanie do certyfikatów CELTA i DELTA).

Kolejna sześcioosobowa grupa nauczycieli będzie miała możliwość udziału w profesjonalnych kursach metodycznych dotyczących metody CLIL (zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe w oddziałach dwujęzycznych) oraz narzędzi ICT w nowoczesnym nauczaniu.

Organizacja z Portugalii przyjmie pięciu pracowników naszej szkoły oraz zrealizuje kursy obejmujące tematykę komunikacji, międzykulturowości, a także integracji społecznej. Z uwagi na rosnącą liczbę dzieci napływowych i obcokrajowców w naszej szkole, zdobyta podczas kursów wiedza ułatwi pracę w klasowym środowisku międzykulturowym.

Przygotowanie do udziału w kursach, a przede wszystkim efekty i wrażenia z naszych szkoleń będziemy na bieżąco relacjonować na stronie szkoły oraz w mediach społecznościowych na profilu naszej szkoły.

przyg. N.Jarzynka-Świniarska