Dnia 11 listopada 2023 roku wzięliśmy udział  w obchodach Święta Niepodległości  zorganizowanych na Skwerze Pamięci Narodowej w Markach.

Na uroczystości zgromadzili się przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych, środowisk kombatanckich, harcerskich, nauczycielskich, klubów partyjnych  oraz licznie  przybyli mieszkańcy Marek.

Punktualnie, o godzinie 18.00 wprowadzono poczty sztandarowe i rozpoczęto świętowanie od  wspólnego odśpiewania Hymn Narodowego. W podniosłym nastroju wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia, które wygłosił Burmistrz Miasta Marki, pan Jacek Orych.

W dalszej części spotkania delegacje złożyły kwiaty, wieńce i wiązanki pod pomnikiem.

Uwieńczeniem patriotycznego wydarzenia  było ułożenie przez harcerzy i mieszkańców flagi z biało- czerwonych zniczy. Tradycyjnie już po uroczystości, uczestnicy mogli skorzystać z zaproszenia  na pyszną wojskową grochówkę.

                                                                                        przyg. I.Kamińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *