21 listopada 2023 roku uczniowie klas siódmych i ósmych w ramach zajęć doradztwa zawodowego wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez pracownika Głównego Urzędu Statystycznego. Zajęcia te odbyły się w ramach XI edycji akcji „Zrozumieć statystykę”. 

Tematem zajęć był „Rynek pracy w województwie mazowieckim”, w trakcie spotkania uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się, jak wygląda rynek pracy w naszym województwie oraz dowiedzieć się, co to jest stopa bezrobocia i jak się ją wylicza. Szukaliśmy odpowiedzi czy: Czy statystyka może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy? Okazuje się, że tak, ponieważ obserwując wyniki badań statystycznych możemy właściwie ukierunkować swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową, a z tym wyzwaniem ósmoklasiści będą się mierzyć przecież już niebawem. 

przyg. G. Dokurno – Szkolny doradca zawodowy 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *