Dnia 3 listopada, klasy 3d i 4c uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. “Zaduszki” organizowanej przez Muzeum Etnograficzne w Warszawie. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach związanych z Zaduszkami w Polsce, jako czasie zadumy i pamięci o tych którzy zmarli, oraz w Meksyku, jako czasie radości i wspólnej zabawy. Finał tej ciekawej przygody stanowiło zadanie, polegające na wykonaniu tradycyjnej meksykańskiej dekoracji – wycinanki papel picado.

Muzeum Etnograficzne znajduje się w bliskiej okolicy Placu marsz. Józefa Piłsudskiego, na którym mieści się Grób Nieznanego Żołnierza, który obie klasy również odwiedziły. 

Punktualnie o godzinie 12:00 odbyła się zmiana warty żołnierzy, którą uczniowie mieli okazję oglądać z bliska.

przyg. M.Rybińska, M.Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *