INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z INFORMATYKI
pt.: „Główkuję, programuję, drukuję” dla uczniów szkoły podstawowej

Innowacja została pomyślana jako międzyoddziałowa z przedmiotu informatyka dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Zajęcia realizowane są w wymiarze 1 godziny tygodniowo w dwóch grupach prowadzonych przez p. I.Konowską-Łypian oraz p. K.Winiarską-Jaroć. Pomysł na innowację ma związek z pozyskaniem przez szkołę nowoczesnego sprzętu z programu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie chcą poznawać nowe technologie i rozwiązania, a przy tym dobrze się bawić. Program powstał z myślą o uczniach, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie nauki programowania i kodowania z wykorzystaniem robotów np. Photonów, wydruków 3D oraz ćwiczyć umiejętność posługiwania się długopisem 3D, tworzenia szablonów do swoich prac. Dzięki innowacji uczniowie będą mogli poszerzać swoje wiadomości z dziedziny nowoczesnej informatyki.

przyg. I.Konowska-Łypian