W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole uczniowie klas VI uczestniczą w innowacji z języka angielskiego pod nazwą “Music to my ears”. Tematem przewodnim zajęć jest muzyka połączona z treściami językowymi.

Innowacja zwraca uwagę w jaki sposób można uczyć się języka poprzez muzykę – to zajęcia dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe, a w szczególności umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Jest to jednak bardzo przystępna i przyjemna forma nauki – uczniowie słuchając tekstów piosenek wypełniają luki z brakującymi słowami, czy całymi wyrażeniami poszerzając zakres słownictwa w bardzo efektywny sposób. Oglądamy również teledyski rozmawiając na ich temat w języku angielskim.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się już z muzyczną tradycją oraz rolą muzyki w kulturze krajów anglojęzycznych. Uczniowie interpretowali również piosenki anglojęzyczne oraz kultowe przeboje w języku angielskim ostatnich lat. Grupa poszerzyła słownictwo związane z muzyką – gatunki muzyczne, nazwy instrumentów, słownictwo związane ze sceną, występem, fanami. Uczniowie przygotowali również plakaty typu lapbook z ulubionymi artystami i zespołami muzycznymi.

przyg. N.Jarzynka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *