W naszej szkole 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Klasa 5a wzięła udział w warsztatach na temat „Szanuj kolegę swego jak siebie samego – tolerancyjny nie znaczy obojętny”, których celem było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku oraz empatii wobec drugiego człowieka. Na lekcjach uczniowie z wychowawcami obejrzeli film pt. „Urodziny Maćka – krótka historia o nietolerancji”, a następnie na odrysowanych kolorowych dłoniach wypisywali hasła kojarzące się z tolerancją i zawieszali na drzewku tolerancji. Mamy nadzieję, że wszystkie te działania, które w tym dniu towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób i zachęciły do walki z brakiem tolerancji.

Pamiętajmy – TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się nawzajem.

przyg. N. Kłos, A. Cyran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *