W dniu 8 listopada 2022 r.  klasa integracyjna 3a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach wybrała się na spotkanie z Panią Prezydent w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania z przewodnikiem sal pałacu oraz przybliżeniu uczniom histroii naszego kraju. Po godzinnym zwiedzaniu nadszedł długo wyczekiwany moment spotkania z Małżonką Prezydenta  – Agatą Kornhauser-Dudą. Pierwsza Dama opowiedziała uczniom o pierwszym publicznym koncercie małego Fryderyka Chopina, który odbył się właśnie w Pałacu. Rozmawiano również o zasadach wyboru głowy państwa w Polsce, o prawach i obowiązkach obywatelskich oraz o wizytach  innych prezydentów w naszym kraju. Agata Kornhauser-Duda wyjaśniła uczniom co to jest protokół dyplomatyczny i jakie reguły zawiera, opowiedziała o przeznaczeniu poszczególnych pałacowych sal, ważnych wydarzeniach i obchodach, które w nich się odbywają. Pierwsza Dama pokazała również bibliotekę, która zazwyczaj jest nieudostępniana zwiedzającym. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Elżbiety Piszcz na ręce Małżonki Prezydenta zostały przekazane dwie książki wydane z okazji 100-lecia szkoły oraz obraz autorstwa nauczycielki Agnieszki Bartosiak. Ogromnym zaskoczeniem dla dzieci był słodki poczęstunek, który mogli zjeść w towarzystwie Pani Prezydentowej. Spotkanie z Pierwszą Damą było niesamowitym wydarzeniem, które na zawsze zostanie w pamięci młodych ludzi.  

przyg. M.Sokołowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *