Początek marca, a właściwie cały tydzień od 6 do 10 marca, minął w naszej szkole pod hasłem London Week. Nauczyciele języka angielskiego zaplanowali na te dni wiele ciekawych atrakcji związanych ze stolicą Anglii. W wydarzeniu brały udział klasy IV-VIII, a także najmłodsi – przedszkolaki oraz klasy I-III.

Młodsi uczniowie w klasach I-III przygotowali swoje projekty plastyczno-językowe, które polegały na wyklejeniu szablonów wybranej atrakcji Londynu wydzierankami z symbolami tego miasta, tak aby zasłonić czarny kolor grafiki. Prace przedstawiały London Eye, czerwone budki telefoniczne oraz Big Ben.

W klasach przeprowadzono również grę na terenie szkoły z wykorzystaniem plakatów informacyjnych o Londynie. Wyjątkowo, uczniowie mogli w tym dniu używać na zajęciach telefonów do skanowania kodów QR, pod którymi kryły się grafiki, filmiki i ciekawostki w języku angielskim. A wszystko to potrzebne było do wykonania quizu The Great London Quiz.

Nie zabrakło również wystawy zdjęć z Londynu, która akcentowała Londyński Tydzień na holu szkolnym. Wszystkie zdjęcia i grafiki były starannie podpisane, tak aby każdy uczeń zapamiętał jak najwięcej atrakcji, a być może – rozpoznał charakterystyczne londyńskie miejsca, w których już był.

Największym zainteresowaniem i sukcesem okazała się jednak wystawa prac naszych uczniów pod nazwą Atrakcje Londynu 3D.  W konkursie na najlepszą makietę miasta lub atrakcję turystyczną Londynu 3D pojawiło się kilkanaście przepięknych prac w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz VII-VIII. Wszystkie prace były niezwykle kreatywne i oryginalne, wymagały od uczniów dużo cierpliwości i czasu, a także znajomości Londyńskich Atrakcji.

Wyniki konkursu Atrakcje Londynu w 3D:

Kategoria Klasy I-III

I miejsce: Gabriela Szwajca kl. 2d

II miejsce: Marianna Nieciecka oraz Wiktor Maliszewski kl. 2d; Nikodem Miszta kl. 1c

III miejsce: Iga Brodzińska kl. 2d

Kategoria Klasy IV-VI