Dotarliśmy do końcowego etapu Akcji Góra Grosza, w miniony tygodniu członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zważyli „Górę Grosza” zebraną przez naszych Uczniów i Nauczycieli, zebraliśmy 157 kg761 g!!!! Dziękujemy Wszystkim za ofiarność i wielkie serce. Teraz wolontariusze zaczynają liczenie zebranych groszy. 

Poniżej kilka słów o Akcji Góra Grosza 

Jest to XXIII Edycja Akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. 

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci w szczególności wychowujących się poza własną rodziną.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie. 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu 

przyg. G.Dokurno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *