Za nami konferencja “Otwarci na rozwój Erasmus+”.

24 października uczestnicy mobilności podsumowali projekt nr 2002-1-PL01-KA122-SCH-000073935 finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus + w sektorze Edukacji Szkolnej.

W projekcie wzięły udział 23 osoby: w tym nauczyciele, kadra zarządzająca oraz pracownicy administracji. Udział w projekcie “Otwarci na rozwój – Erasmus +” był dla nas niezwykle inspirujący. Był to zarówno czas wytężonej pracy w zespole jak i wspólnej integracji podczas zagranicznych kursów w trzech słonecznych lokalizacjach. Podsumowując czas udziału w programie, jesteśmy pewni, że działania podjęte w trakcie projektu przyniosą naszej szkole długofalowe korzyści, a zdobyte doświadczenie w zakresie realizacji projektu nada jej wymiar europejski.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha oraz Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej. Konferencję otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Markach Elżbieta Piszcz.

Uczestnicy mobilności zaprezentowali wiedzę teoretyczną uzyskaną podczas zagranicznych kursów oraz praktyczne doświadczenia i nowe pomysły na nauczanie z uwzględnieniem oddziałów dwujęzycznych. Wystąpienia uczestników zostały podzielone według odbytych kursów i organizacji przyjmujących na Malcie, w Hiszpanii oraz w Portugalii:

– Wystąpienie uczestników mobilności na Malcie: Klaudia Czarnecka, Aneta Cyran, Grażyna Dokurno, Danuta Nowicka – “Maltańska przygoda z językiem angielskim”; Monika Tańska – “Język angielski na wesoło”.

– Wystąpienie uczestników mobilności w Hiszpanii: Sylwia Bekier – “Malaga bez tajemnic”; Magdalena Leszczyńska – “ICT w praktyce”; Agnieszka Polkowska-Nowakowska – “Metoda CLIL w nauczaniu”.

– Wystąpienie uczestników mobilności w Portugalii: Monika Świątkowska, Iwona Sienkiewicz, Iwona Kamińska – “Multikulturowość w praktyce szkolnej”.

Wydarzenie zostało podsumowane w wystąpieniu Zastępcy Burmistrza Miasta Marki Dariusza Pietruchy. Na koniec spotkania zarówno zaproszeni goście, nauczyciele jak i uczniowie spędzili wspólnie czas podczas poczęstunku. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowego zdjęcia.

Czekamy na kolejne wyzwania i projekty o zasięgu międzynarodowym!

przyg. N. Jarzynka-Świniarska

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie nr-projektu-kwota-tytul-724x1024.png

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *