W maju uczniowie klasy 3c część swoich edukacyjnych działań skupili wokół tematu książki, ponieważ pod kierunkiem wychowawczyni Moniki Szymanik i we współpracy z Panią Magdalena Matuszewską realizowali klasowy projekt „Książka”.

W  ramach tych działań uczniowie przynosili do szkoły swoje ulubione książki, opowiadali o nich i zachęcali do przeczytania omawianych tytułów. Odwiedziła nas także Pani Magda z opowieścią o książce swojego dzieciństwa. Dzieci przygotowały wspólnie plakat na temat: „Jak dbać o książki” i każdy wykonał dla siebie kolorową zakładkę do książki. Odbyło się także spotkanie z Panią Elżbietą Jałosińską pracującą w bibliotece, która poprowadziła zajęcia na temat budowy książek. Podsumowaniem tego przedsięwzięcia było samodzielne przygotowanie przez każdego z uczniów własnej książeczki. Powstało wiele ciekawych prac, które można było obejrzeć na wystawie w bibliotece szkolnej. Niektóre z tych historii Pani Magda prezentowała pierwszoklasistom.

Uczniowie chętnie chwalili się efektem swojej pracy i z zaciekawieniem oglądali prace swoich koleżanek i kolegów. To była dla nich interesująca przygoda. A może ktoś z nich zostanie w przyszłości pisarzem?…

przyg. M. Szymanik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *