W roku szkolnym 2023/2024 klasa 2b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w terenie”.

Głównym celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Wśród 10 zadań znajduje się miedzy innymi plastyka w terenie, obserwacja chmur, tworzenie instrumentów z darów natury oraz wspólny piknik. Poprzez realizowanie zadań poza murami placówki, wspieramy autonomię uczniów stwarzając im okazję do samodzielnego konstruowania wiedzy. Wierzymy, że przebywanie na dworze zaspokaja potrzebę kontaktu dzieci z naturą i daje im szansę na wielozmysłowe poznanie świata.

przyg. E. Tyska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *