W tym roku szkolnym została wprowadzona innowacja pedagogiczna z plastyki i techniki pt. “Oczami wyobraźni podczas której, uczniowie poprzez kontakt ze sztuką mają możliwość rozwijania swoich umiejętności manualnych, wrażliwości, ekspresji twórczej, poczucia estetyki oraz są lepiej przygotowani do odbioru sztuki współczesnej. Dzięki działalności artystycznej doświadczają radości tworzenia, wyrażają siebie oraz budują wiarę we własne możliwości. Próby samodzielnego tworzenia na etapie kryzysu twórczego, a mamy z nim do czynienia w tym wieku, często kończą się niezadowoleniem z uzyskanych efektów pracy. Potencjał młodych ludzi jest olbrzymi, warto więc dać im możliwość podczas tych zajęć, spontanicznego tworzenia, pomóc ukierunkować, zainspirować, czasem podpowiedzieć. Różnorodność w kwestii tematów i technik plastycznych oraz rękodzielniczych ma na celu pozwolić każdemu uczniowi odnaleźć coś dla siebie i poczuć satysfakcję z tworzenia własnych dzieł. Prace artystyczne wykonywane podczas zajęć są dopasowywane do pór roku i świąt oraz uwzględniają potrzeby i możliwości uczniów.

przyg. K.Skłudzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *