W dniu 18 kwietnia uczniowie klas dwujęzycznych naszej szkoły wzięli czynny udział w wydarzeniu “Inhope Insafe Training meeting” zorganizowanym w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie dla koordynatorów centrów Bezpiecznego Internetu w Europie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu o panelu doradczym przy Polskim Centrum Programu Safer Internet oraz  bezpieczeństwie w internecie. Każdy mógł podzielić się swoimi refleksjami o tym, jakie wyzwania związane z korzystaniem z internetu uważa za najpoważniejsze w kontekście bezpieczeństwa swoich rówieśników.

Podsumowaniem wydarzenia były rozmowy indywidualne w języku angielskim z zagranicznymi koordynatorami  panelów młodzieżowych. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z internetem, wyrażali swoje własne subiektywne opinie oraz pomysły o tym, jak angażować młodych ludzi, aby chcieli działać na rzecz bezpiecznego internetu.

przyg. E.Jasiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *