INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z INFORMATYKI
pt.: „Główkuję, programuję, drukuję” dla uczniów szkoły podstawowej

Innowacja została pomyślana jako międzyoddziałowa z przedmiotu informatyka dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Zajęcia realizowane są w wymiarze 1 godziny tygodniowo w dwóch grupach prowadzonych przez p. I.Konowską-Łypian oraz p. E.Panecką. Jedna grupa, której uczestnikami są uczniowie klas 4 spotyka się we środę w godzinach 15.30 – 16.15, druga grupa – uczniowie klas 4 i 5 spotykają się we czwartki w tych samych godzinach. Pomysł na innowację ma związek z pozyskaniem przez szkołę nowoczesnego sprzętu z programu „Laboratoria Przyszłości”.

Program powstał z myślą o uczniach, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie nauki programowania i kodowania z wykorzystaniem robotów np. Photonów, wydruków 3D oraz ćwiczyć umiejętność posługiwania się długopisem 3D, tworzenia szablonów do swoich prac. Dzięki innowacji uczniowie będą mogli poszerzać swoje wiadomości z dziedziny nowoczesnej informatyki.

przyg. I.Konowska-Łypian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *