6 lutego 2024 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu DBI, który ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2024 roku.

W naszej szkole w miesiącach luty – marzec podjęliśmy następujące działania:

  • na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w internecie;
  • na godzinach wychowawczych oraz niektórych zajęciach informatyki zostały przeprowadzone lekcje poruszające tematykę bezpieczeństwa w sieci;
  • część klas wzięła udział w lekcji DBI prowadzonej online przez organizatorów i partnerów DBI;
  • 7 lutego w szkole przeprowadzone były warsztaty dla rodziców prowadzone przez p.Zychnowską;
  • 8 lutego klasy 4a, 4b, 5b i 5c uczestniczyły w lekcji multimedialnej pt.: Czy social media mogą być toksyczne? połączonej z projekcją filmu “Dancing Queen” w MCER w Markach , natomiast klasa 2c w lekcji pt.: ,,Czy dzieci są bezpieczne w sieci?”, na której uczniowie wypracowali zasady świadomego i bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych, a na koniec obejrzeli film pt. “Mukliki”;
  • rodzicom wszystkich uczniów poprzez wiadomość na librusie został wysłany link do strony z materiałami zawierającymi broszury informacyjne wraz z radami dla rodziców i opiekunów jak postępować  w codziennych  sytuacjach związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu czy urządzeń mobilnych.

przyg. I.Konowska-Łypian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *