Zajęcia z innowacji matematycznej

Akademia gier to zajęcia podczas których uczniowie kształcą swój umysł i dostrzegają piękno matematyki.

Głównym celem innowacji jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz inspirowanie do twórczych działań. Dodatkowo uczniowie nabywają zdolność współpracy w grupie.

Podczas grania w gry planszowe uczniowie muszą poznać zasady i nauczyć się je stosować. Służy to rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia i uczy aktywności matematycznej.

Ponadto na zajęciach korzystamy z aplikacji i gier interaktywnych związanych z matematyką.

Abalone, Wsiąść do pociągu…, Red7 to tylko niektóre tytuły gier karcianych lub planszowych, które znajdują się w zbiorze Akademii gier. Jeśli znasz inne ciekawe gry lub chcesz spędzić czas bez nudy to zapraszamy na zajęcia.

przyg. A.Dembińska