Dnia 30 listopada uczniowie poszczególnych klas byli na światowej – multisensorycznej, niezwykle angażującej zmysły wystawie największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

VAN GOGH Multi Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczenia sztuki! Prace słynnego artysty były zaprezentowane dzięki technologii Digital Art. 360, która przeniosła uczniów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej o bardzo dużej powierzchni uczniowie mogli zobaczyć setki dzieł i dosłownie mogli zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty były wyświetlone jako wieloformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

Podczas oglądania towarzyszyła nam nastrojowa, odpowiednio dobrana muzyka oraz głos aktora Roberta Gulaczyka, który wcielił się w postać Van Gogha w znanym filmie “Twój Vincent“. Wszystko to wprowadziło nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i udoskonaliło wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką.

Oglądanie dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! VAN GOGH Multi – Sensory Exhibition to wciągające i pochłaniające doświadczenie kulturalne, które pozwoliło nam zetknąć się ze sztuką w niespotykany dotąd sposób i zmienić ich wyobrażenie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeum.

przyg. K.Skłudzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *