Teatr Baj

1 grudnia uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Teatru Baj. Dzieci obejrzały przedstawienie „Dziadek do orzechów.”

Spektakl przeniósł nas do mrocznej, zimowej Warszawy, w której dzieją się niewiarygodne rzeczy. Poznaliśmy wrażliwą i empatyczną Klarę oraz jej psotnego brata Freda. Dostają oni w prezencie od ojca chrzestnego dziadka do orzechów, który okazuje się nie być zwykłą zabawką. To za jego sprawą spotykaliśmy mściwego Króla Myszy. Bohaterowie stawili czoła mysiej armii i obronili wszystkie dzieci mieszkające w Warszawie przed grożącym im niebezpieczeństwem. Przedstawienie bardzo spodobało się młodym widzom. Historia opowiedziana współczesnym językiem, z wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych przeniosła nas do magicznego świata snu i wyobraźni.

przyg. M. Brym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *