Nidzica – Gdańsk – Malbork

W dniach 11.05-13.05. uczniowie klas 7 wybrali się na wycieczkę trzydniową, podczas której zwiedziliśmy zamek w Nidzicy, pola bitewne i Muzeum w Grunwaldzie, obejrzeliśmy fragment filmu Krzyżacy. Wieczorem dojechaliśmy do miejsca zakwaterowania w Kątach Rybackich. A po kolacji wybraliśmy się na spacer brzegiem morza podziwiając przepiękny zachód słońca. Kolejnego dnia zwiedziliśmy z przewodnikiem najciekawsze miejsca w Gdańsku, płynęliśmy statkiem na Westerplatte. Wieczór to był czas na integrację uczniów. Ostatniego dnia pojechaliśmy do zamku w Malborku, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić największy w Europie Zamek Krzyżacki. Wróciliśmy nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

przyg. S.Bekier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *